A tanfolyam király
Azzal talán még nincs is akkora baj, ha az egyszeri álláskereső nem rendelkezik az önéletrajzírás megfelelő formai követelményeinek az ismeretével, ám ha ez a tulajdonság még pocsék helyesírással is társul, nem ad sok bíztatásra való okot a cégvezetőknek. Mondjuk arra azért kíváncsiak lennénk, hogy a gyorsíró tanfolyamon, illetve a számítógép kezelő képzésen mit tanult a potenciális pályázó. Bár ha jobban megnézzük, lehetséges hogy ezen kurzusok valamilyen mutációiban vehetett részt, hiszen - mint ahogy azt a hölgy feltárta - a nevük pontosan így hangzik: „számitogép kszelöi tanfolyam” majd „tanfojam gyors iroi”. Az biztos, ha valaki ennyire szeret „emberek köszöt lenni” akkor az már megfelel a kor követelményeinek!
A háromszavas lovász
Vannak pályázók, akik oldalakon keresztül taglalják életük minden szegmensére kiterjedő dolgaikat, míg mások két-három mondatban összefoglalják a lényeget. A tömör fogalmazás azonban nem biztos, hogy sokkal jövedelmezőbb a hosszúra eresztett önéletrajzokénál. Így volt ezzel József is, aki nem húzta az időt holmi részletes bemutatkozással. Egyből a dolgok közepébe vágott és három szóban kifejtette mire van szüksége: lóval kapcsolatos munkára. Ennyi. Mondjuk egy lovász mi másra vágyhatna? Reméljük elérte célját! ( Azért az a 30 éves tapasztalat nem semmi.)
A vállalkozó
A pucér pályázó
A HR szakma álláspontja szerint az első, amit megnéznek a felvételiztető cégvezetők, az önéletrajzon szereplő arckép. Na, most mit gondolhattak azok a górék, akik meglátták Csaba profilképét? A szabványokat rendesen félretéve ő úgy döntött, hogy bizony mindent megmutat. A szó legszorosabb értelmében! Lehet, hogy éppen a nudista strandra készült mikor a felvételt készítette, vagy egyszerűen ilyen a hétköznapi „dress code” szűk környezetében. Erre azért nem mindenki kíváncsi…
Az első válogatásunkat ITT találjátok!