Néhány napja, mikor a legjobb húsvéti sonkák eredetéről társalogtunk, immár sokadszor kaptuk meg egyfajta leszúrásként, hogy miért nem látogattuk még mindig meg a Juta és Kaposfüred közötti úton található kis húsboltot. Mivel a válaszunk a “jó, most már tényleg elnézünk hozzájuk” volt és mi rendre tartjuk is a szavunk, a hét elején utánajártunk, mire is ez a nagy lelkesedés.
Mert bizony már nem először hallottunk róluk, bár hogy Buci Husiként nevezik a boltot azt a helyszínre érve derítettük ki. Mivel sokan csak a Juta és Kaposfüred közötti húsboltként emlegették, azért a Google térképen ránéztünk gyorsan, hová is kell menni, itt derült ki, hogy ez bizony a Füredi út lesz, egészen pontosan a Jutai árok mellett. Itt áll egy kis üzlet parkolóval, mögötte pedig egy újnak kinéző üzem magasodott, ahol mint később kiderült, a boltba kerülő összes termék készül. Mivel a sorban állva csak egyre több kérdés merült fel bennünk, a pultnál inkább az üzletvezetőnek a kilétét kérdeztük, jött is a válasz, hogy az üzemben dolgozik épp, de mindjárt szólnak neki. Ekkor ismerkedtünk meg Szilárddal, akit csak mindenki Bucinak nevez, innen a Buci Husi név is.
Egyre több helyről halljuk a városban, hogy ti bizony értitek a dolgotokat. Te vagy ennek a megálmodója, de meddig nyúlik vissza a Buci Husi története?
Buci: Talán nem is kell annyira sokat visszamenni az időben, még 2007-ben mikor egy kaposvári húsüzemnél dolgoztam itt Kaposváron, akkor kezdődött ez az egész. Én rendszeresen túlóráztam, hogy járjon némi pluszpénz, legyen mihez nyúlni, lehessen miből úgymond építkezni, hisz ezt a pénzt arra szántam, hogy saját üzletbe forgassam. Persze ez nem volt elég, a túlórák mellett még otthon is csak dolgoztam, disznót vágtam majd feldolgoztam.
Kifizetődött a sok munka?
- Idővel, de nem volt egyszerű. Első lépésként talán egy nagyobb garázsnyi területen csináltam otthon egy kis feldolgozóüzemet. De persze nem hagytam abba a munkát a cégnél sem, kellett a pénz, 8 éven át heti 60-70 órát dolgoztam, ehhez jött még hozzá az otthoni saját is, hiszen mikor hazamentem nem pihentem, inkább dolgoztam tovább.
Én a semmiből kezdtem, egy elköszörült késem volt, amit még tanuló koromban vettem, utána már nem volt pénzem újra. De mindig feltaláltam magam. Kértem kölcsön gépeket, pörzsölőt, darálót, aztán szépen lassan megvettem őket, még többet dolgoztam, hogy tényleg el tudjunk indulni.
És akkor jött ez itt Füred és Juta közt?
- Nem, előbb még 2017-ben bent Kaposváron, a Füredi úton béreltem ki a húsüzemet, és akkor jött létre a Buci Husi. Ott kezdtük ketten a munkát, majd lettek később húsboltjaink, de nem ment minden zökkenőmentesen. Voltak azért nehézségek nap mint nap, amikkel meg kellett küzdenünk, de kitartottunk, megcsináltuk.
Mikor kerültetek a jelenlegi helyetekre?
- Talán 3-4 évig voltunk ott Kaposvár határában amikor megvettem ezt a területet. Ha emlékszel rá, itt volt a mostani kisbolt épülete, valamint hátul még egy, de talán csak egy hatalmas bozótos rémlik (nekünk még az se, de megnéztük ITT, és tényleg). Úgy képzeld el, hogy az üzemnek nagyjából a falai voltak használhatók, mindent újraépítettünk. Mindent kialakítottunk szépen amit csak el tudsz képzelni, vettünk gépeket, szépen lassan minden a helyére került, majd rendbe raktuk a kinti épületet is, így tavaly decemberben lett még egy saját boltunk helyben is.
Ami itt hátul elkészül, az máris megy oda előre a pultba?
Mindent itt csinálunk, a teljes folyamatot. Azt képzeld el, hogy itt hátul délkörül levágjuk a sertést amit Jutából vagy Somogyszilből hoznak nekünk, az másnap reggel már kint van a boltban, bizonyos feldolgozott részeit már meg tudják venni a vendégek. A friss árú innen kerül minden boltunkba, ez nagyon fontos nálunk, és ezt azért nem sokan tudják a környéken megcsinálni.
És mi a titkotok, van valami különleges recept?
- Nem, nekünk nincs titkunk, nincs semmi extra csak a minőség. Én nem szeretek azzal előhozakodni, hogy ilyen jó meg olyan jó amit csinálunk. Még mindig azzal a receptúrával dolgozunk amit otthon szüleimtől megtanultam, ez nem változott, a fűszerek, a feldolgozás, minden hagyományos. Mindenki döntse el maga, hogy az ő szája ízének megfelel e, szereti e vagy sem. Disznóból nálunk mindent kapni, hagyományos, adalékmentes kolbász, szalámi, sültek, főtt áruk, hurka, disznósajt, májas, sült császár töpörtyű, zsír, szalonna, sonka, csülök. Azt szoktam mondani itt minden húsból van, inkább beletesszük a húst, de legalább megvan az íze és a minősége!
Egy garázsból a saját üzemig. Ez azért szép munka.
- Ugye? Néha magam se hiszem el, de az elején hetente talán ha 6 disznót el tudtam egyedül dolgozni, erre most előfordul, hogy heti 250-260-at! Messze még a vége, de jó úton haladunk, szeretjük mi is, és a vásárlóink is amit csinálunk, szívünket lelkünket beleadjuk, ezért működik jól ez a dolog!
A srácok aktuális ajánlatairól, akcióiról, nyitvatartásáról az új Facebook oldalukon tudtok majd tájékozni ITT.